Anasayfa   Mutlu Çocuk Başarır…

Mutlu Çocuk Başarır…

amacimiz-ve-misyonumuz

 

Amacımız:

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz, bir çocuğun gözlerinin içine bakın. Çünkü bir çocuğun bir yetişkine her zaman öğretebileceği üç şey vardır: Nedensiz yere mutlu olmak. Her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak. Elde etmek istediği şeyler için var gücüyle dayatmak. Paulo Coelho

Kavacık Yıldızlarım Anaokulu; bilişsel ve sosyal becerileri gelişmiş, karar alıp uygulayabilen, toplumsal ve evrensel değerlere sahip, dünyayla rahat iletişim kurabilen, güvenli ve mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Okulumuzu sürekli geliştirmek ve çocuklarımız için her zaman daha iyiyi aramak okulumuzun birinci önceliğidir. Bu anlamda okulumuzu dünyayla birleştiren eğitim programlarına yer veriyor, fiziksel ortamımızı sürekli geliştiriyor ve okul – aile iletişimini etkin kılacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Misyonumuz:

Çocuklarımıza profesyonel bir anlayışla sağlık, beslenme, oyun ve eğitimi sıcak içten bir ortamda sağlamaktır. Amaç, çocuklarımızın her türlü ortamda kendini ifade eden, düşünsel anlamda kısıtlanmamış, kişilikli, özgür bir yapıyla başarılı ve mutlu olmasıdır.

Sağlıklı iletişim kurabilen, zihinsel ve fiziksel gelişimi sağlıklı, sorumluluk alabilen, paylaşabilen kendine güveni olan, üretken, yaratıcı, öğrenmeye meraklı, Atatürk İlkeleri ve Laik Cumhuriyet’e sahip çıkan, sevgi dolu ve mutlu bireyler yetiştirmek gayesindeyiz.

ŞİMDİ, HER ZAMAN VE DAİMA…